Używany Land Rover – czy warto?

Land Rover to brytyjska marka zajmująca się produkcją SUVów i samochodów terenowych od lat 40 ubiegłego wieku. Samochód marki Land Rover to gratka dla miłośników bliższych lub dalszych podróży, które wymuszają poruszanie się w trudniejszym terenie, jednak wciąż są to pojazdy uniwersalne nadające się również to jazdy po mieście – są idealną alternatywą dla często występujących na polskich drogach samochodów marki Jeep lub Honda.

Land Rover – dla kogo jest dedykowany?

Land Rover’y to znakomity wybór, gdy potrzebujemy wszechstronnego pojazdu „do wszystkiego” w rozsądnej cenie. Jego głównym przeznaczeniem są podróże i wyprawy w teren po niekoniecznie płaskiej drodze – nie zmienia to faktu, że sprawdzi się także jako codzienny samochód do pracy. Jego zakup warto przemyśleć w przypadku posiadania większej rodziny ze względu na jego konstrukcję zapewniającą dużo przestrzeni i pojemny bagażnik: w modelu Range Rover Evoque jest to nawet 472l przy rozłożonych tylnich siedzeniach.

Nowy czy używany?

To już zależy od indywidualnych preferencji, jednak zadbane używane Land Rovery można zakupić w rozsądnej cenie w salonach takich jak ten – przed zakupem pojazdu warto udać się do najbliższego warsztatu w celu sprawdzenia jego stanu. Koszty utrzymania Land Rovera nie odbiegają od kosztów utrzymania standardowego samochodu osobowego pod warunkiem, że odpowiednio o niego dbamy.