Jak chronić kartę przed oszustami?

Karty do płatności zbliżeniowych są niezwykłą wygodą i zdecydowanie przyspieszają wszelkie transakcje, jednak niosą za sobą również pewne ryzyko. Aby uchronić się przed kradzieżą, warto zaopatrzyć się w etui blokujące karty zbliżeniowe. Do czego służy taki przedmiot i jak działa?

Zasada funkcjonowania karty zbliżeniowej

Aby zrozumieć, w jaki sposób funkcjonuje etui, w pierwszej kolejności objaśnimy, jak działają karty zbliżeniowe. Płatność w takiej sytuacji odbywa się poprzez odczytanie tak zwanego paypassa, czyli po prostu chipu, bez dotykania nim powierzchni terminala. To pozwala na zachowanie większej higieny, a także – po prostu skraca transakcję.

Większość banków daje możliwość dokonywania płatności bez konieczności potwierdzania tożsamości PINem do niewysokiej kwoty (około 50 zł). Jednak wiąże się z tym ryzyko, które nagminnie wykorzystują oszuści: istnieje bowiem sposób, by okraść kogoś w dowolnym miejscu publicznym – jeśli tylko ma przy sobie niezabezpieczoną kartę płatniczą.

Jak działa etui na karty?

Zasada działania takiego etui jest bardzo prosta. Można porównać ją do warstwy wytłumiającej fale. Etui po prostu uniemożliwia odczyt danych z karty – tak, jakby w ogóle nie była wyposażona w paypassa. To ogromne wsparcie dla osób, które zawsze noszą kartę przy sobie i często przebywają w miejscach potencjalnie niebezpiecznych, takich jak centra handlowe czy środki komunikacji miejskiej. Dzięki etui – pieniądze są chronione i żadna kradzież środków nie zaskoczy nas w najmniej spodziewanym momencie.

Zachęcam do nabycia w https://e-keyless.pl/etui-na-karty-rfid