Woskowanie auta – konserwacja i świetny wygląd

Chcąc uzyskać nieskazitelnie czystą i błyszczącą karoserię samochodową dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie wosku.
Woskowanie jest czynnością, która znacznie poprawia atrakcyjność auta, a tym samym odpowiednio go konserwuje, zabezpieczając przed wszelkimi zanieczyszczeniami.

Wosk naturalny i syntetyczny

Na rynku dostępne są aktualnie 2 rodzaje wosków: naturalny oraz syntetyczny.
Pierwszy z nich jest wytwarzany na bazie substancji naturalnych, gdzie głównym składnikiem są liście kopernicji. To z nich pozyskuje się bardzo twardy wosk roślinny. Jest on przede wszystkim bardzo trwały, utrzymując się do 10 tygodni na lakierze. Dodatkowym walorem jest piękny zapach wydobywający się z wosku.
Jedyną wadą jest trudniejsze rozprowadzanie wosku po karoserii w porównaniu do wersji syntetycznej.

Woski syntetyczne dzięki polimerom, które są w nich zawarte pozwalają na łatwe aplikowanie preparatu na lakierze. Zapewniają one skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV czy kwaśnymi deszczami. Idealnie zabezpieczony lakier jest odporny na niekorzystne działanie promieni słonecznych, które powodują blaknięcie.
Trwałość wosku jest niezwykle duża. Potrafi się on utrzymać nawet do 6 miesięcy.
Karoseria nie zbiera także zanieczyszczeń oraz kurzów, co pozwala na łatwiejsze mycie.
Wosk do samochodu w płynie idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy nie dysponuje się odpowiednią ilością czasu, a zależy nam na nadaniu odpowiedniego blasku autu.

Decydując się na woskowanie należy wybierać te najlepszej jakości. Można do nich zaliczyć wosk soft99 ze sklepu Car-Spa.