Używany samochód – kompendium wiedzy przed zakupem

Nie wszystkie samochody używane są wrakami, które można znaleźć na wtórnym rynku motoryzacyjnym. Dotyczy to szczególnie modeli mających zaledwie dwa lub trzy lata. Nie tylko cena jest niższa od porównywalnego nowego samochodu, ale koszty utrzymania, takie jak ubezpieczenie kolizyjne i podatki, są niższe, a dwu- lub trzyletni używany pojazd już osiągnął największy spadek wartości amortyzacji. Ponadto kupowanie używanego auta nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl jest sposobem na uzyskanie ładnego pojazdu w myśl zasady: „jak się nie ma co się lubi…”

Co powinieneś wiedzieć o zakupie używanego samochodu?

1) Skoncentruj się na niezawodności
Zawęź listę zakupów, kierując swoje zainteresowanie na modele znane z niezawodności, co stanie się ważniejsze, gdy samochód nie ma gwarancji, a nie jest już pierwszej nowości.

2) Poznaj wartość pojazdu
Stan, przebieg, wiek, poziom wyposażenia i region mają wpływ na wartość pojazdu. Poznaj prawdziwą wartość swojego samochodu kandydata, niezależnie od tego, o co prosi sprzedawca.

3) Uważaj na kosztowne dodatki
Umowy serwisowe, podkłady i lakiery do malowania są zbędnymi dodatkami, służące dealerom w maksymalizacji zysków. Odpuść je sobie.

4) Zabezpiecz swoje finanse
Idź do banku i uzyskaj zgodę na pożyczkę przed pójściem do salonu dealerskiego. Dealer może nawet spróbować przebić swoją stawkę.

5) Odwiedź mechanika
Nie przystawaj na zapewnia sprzedawcy o idealnym stanie technicznym pojazdu. Zabierz pojazd do wykwalifikowanego mechanika, który rutynowo wykonuje diagnostykę samochodową.

6) Pomiń przedłużoną gwarancję na samochód
Historia pokazuje, że przedłużanie gwarancji na używany samochód mija się z celem, dlatego nie popełniaj tego błędu – szkoda Twoich finansów.