Tor wyścigowy w Łodzi – co może zaoferować?

Współcześnie w Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt torów wyścigowych, które różnią się od siebie zarówno infrastrukturą, jak i ofertą. Niemniej jednak jednym z najpopularniejszych i najciekawszych z nich jest tor usytuowany w Łodzi. Ze względu na profesjonalną i nowoczesną infrastrukturę oraz kadrę pracowniczą tor może skierować ofertę zarówno do przedsiębiorców, organizatorów imprez, jak i klientów indywidualnych.

Wyjątkowe kursy

W pierwszej kolejności, mówiąc o torze wyścigowym w Łodzi opisanym przez go-racing.pl w rozbudowany i specjalistyczny sposób, warto podkreślić czym wyróżnia się on na tle innych obiektów tego typu. Przede wszystkim tor wyścigowy w Łodzi to jedyne miejsce w tym regionie Polski, gdzie pod nadzorem profesjonalnych i co najważniejsze licencjonowanych instruktorów można nauczyć się jak kontrolować samochód w trudnych sytuacjach (tj. m.in. w czasie poślizgu) oraz jak prawidłowo zachować się w sytuacjach skrajnych.

W praktyce oznacza to, że w trakcie nauki kursant dowie się czym jest nadsterowność i podsterowność oraz nauczy się jak wybierać najlepszy tor jazdy w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Oczywiście praktyczna nauka, która jest głównym elementem szkolenia, jest uzupełniona o nowoczesną część teoretyczną, z którą kursanci mogą zapoznać się w sali multimedialnej. Jak wygląda pozostała część oferty? Czym warto się zainteresować?

Treningi własnym autem

Kolejnym wyjątkowym elementem oferty toru wyścigowego jest możliwość skorzystania z treningu Track Day Auto. W praktyce oznacza to, że każdy może przyjechać swoim własnym samochodem niezależnie od jego mocy i modelu i doskonale poznać charakterystykę własnego pojazdu w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach torowych. Dzięki temu kierowca zyska również możliwość sprawdzenia oraz udoskonalenia swoich umiejętności.

Wypożyczenie sportowego samochód

Oczywiście pobyt na torze wyścigowym w Łodzi nie musi sprowadzać się do kursów oraz treningów. Jednym z najciekawszych elementów oferty, który zachwyci każdego miłośnika adrenaliny i wysokich prędkości jest możliwość wypożyczenia sportowego samochodu. W zależności od oczekiwań samochód można zarówno prowadzić, jak i spędzić czas jako pasażer.

Samochód może być wypożyczony do jazdy na torze z okazji imprezy okolicznościowej, urodzin, eventu integracyjnego w firmie itp. Wypożyczyć można między innymi takie samochody jak BMW M2, Mitsubishi Evolution X attack 400 oraz wiele innych pojazdów. W praktyce oznacza to, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Organizacja wydarzeń dla firm

Oczywiście tor to tylko 1 z elementów całego kompleksu. W obiekcie odnaleźć można również salę konferencyjną, czy też restaurację. Oznacza to, że jest to doskonałe miejsce na organizację najróżniejszych imprez motoryzacyjnych czy też eventów firmowych i integracyjnych. 

Tor chętnie organizuje imprezy nie tylko producentom czy też dealerem samochodowym i inną firmom związanymi z branżą, ale również innym pomniejszym firmom, a także klientom indywidualnym. Koniec końców nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować na terenie obiektu urodziny, czy też inną imprezę okolicznościową.