Opony zimowe 225/55 r17 – ranking

Podczas wybierania opon zimowych warto wziąć pod uwagę wiele kwestii, w tym przede wszystkim jakość produktów. Wiele modeli sprawdza się idealnie – są one dopasowane nie tylko do pojazdu, ale także do wyjątkowych i zróżnicowanych warunków, jakie panują na drodze zimą. 

Jak wybrać opony zimowe 225/55 r17 

tracmax_ice-plus_s210

Warto wiedzieć, że podczas zakupów w miarę możliwości nie warto oszczędzać. Niestety, najlepsze opony zapewniające maksimum bezpieczeństwa są dostępne w mniej atrakcyjnych cenach. Pomimo iż praca wielu tańszych na śniegu jest bardzo dobra, nie radzą sobie one jednak w mokrym terenie. W przypadku najtrudniejszych warunków na drodze najlepiej sprawdzają się stosunkowo drogie opony firmy Bridgestone, które pozwalają na zachowanie maksimum kontroli nad oponami i pojazdem. Warto wiedzieć, iż przy średniej jakości oponach nawet najlepszy samochód z rewelacyjnie funkcjonującym ABS-em nie zda egzaminu, dlatego też nie warto oszczędzać na oponach.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Należy pamiętać, iż wybór opon to nie żarty – czym lepsza jakość opon tym większe bezpieczeństwo podczas jazdy, szczególnie w trudnych, zimowych warunkach. Jeśli chodzi o opony zimowe 225/55 r17 warte uwagi to wymienić można tutaj na przykład produkt Goodyear UltraGrip Performance+, który osiąga doskonałe rezultaty podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Innym modelem wartym uwagi jest Bridgestone Blizzak LM005, który to z kolei oprócz zapewnienia najwyższej precyzji jazdy zapewnia niską emisję hałasu i bardzo korzystny stosunek ceny do jakości.