Opony Dunlop zimowe – opis, charakterystyka

O tym, że w porze zimowej warto jest zmienić opony na zimowe, wie każdy doświadczony kierowca. Opony Dunlop zimowe wciąż są bardzo popularnym wyborem. Dlaczego tak jest i co te opony charakteryzuje? Czy są one w stanie ochronić nas w każdych warunkach pogodowych?

Co charakteryzuje Opony Dunlop zimowe?

O tym, że jest to opona zimowa, możemy dowiedzieć się z oznaczenia 3PMSF na ścianie bocznej, które przedstawia płatek śniegu na tle góry. Symbol ten świadczy o tym, że opony przeszły test wydajności w warunkach zimowych. Opony Dunlop zimowe na Miwan.pl wyposażone zostały w system różnorodnych lameli (nacięć klocka bieżnika gumy), które umożliwiają jazdę przy każdym typie pogody. W dodatku dzięki mieszance krzemionkowej Dual Silica Opony Dunlop zimowe są znacznie odporniejsze na ścieranie oraz znacznie lepiej radzą sobie przyspieszając na trudnej nawierzchni.

opony dunlop zimowe

Czy Opony Dunlop zimowe radzą sobie w każdych warunkach?

Oczywiście, że tak samo jak każde inne opony zimowe i te mają swoje ograniczenia. Producent zaleca nie przekraczać dozwolonej prędkości a jeśli będzie taka potrzeba, to jeździć nawet znacznie wolniej. W przypadku, kiedy ruszamy samochodem ze śniegu, czasem lepiej jest zacząć od wyższego biegu, gdyż w innym wypadku koła naszego auta mogą się zabuksować. Jeśli posiadasz system hamowania ABS to pamiętaj, że lepiej jest przytrzymać hamulec, zamiast go naduszać. Opony zimowe mogą zminimalizować ryzyko wypadku, jednak nigdy nie dadzą nam gwarancji bezpieczeństwa. Dbajmy o to, aby w trudnych warunkach pogodowych wytężyć naszą uwagę na drodze.