Nie ma brzydkich samochodów, są tylko zaniedbane

Każdy kierowca stara się dbać o swoje cztery kółka, bowiem zdaje sobie sprawę, że wygląd jego auta, podobnie jak czyste buty czy ubranie, świadczy o nim samym. To, ile lat ma samochód, również nie ma znaczenia. Ludzie zachwycą się na równi nowym, jak i używanym pojazdem, pod warunkiem że będzie pięknie utrzymany.

Podstawowa pielęgnacja auta

Bardzo ważne jest dokładne umycie auta z zastosowaniem odpowiednich środków myjących. Kolejną czynnością jest odtłuszczenie lakieru z zastosowaniem odpowiednich środków np. glinki, która dodatkowo go oczyści. Potem będzie czas na woskowanie, którego zadaniem jest zatkanie „porów”, a równocześnie zapobieganie wnikaniu zanieczyszczeń w lakier. Do polerowania najlepiej użyć miękkiej szmatki lub gąbki.

Deironizacja lakieru – co to jest?

Od czasu do czasu warto przeprowadzić deironizację lakieru. Polega ona na usunięciu zanieczyszczeń metalicznych wbitych w lakier karoserii, ale też felg, poprzez użycie odpowiednich środków. Efekty działania tych środków widoczne są w postaci „krwawych śladów”, pojawiających się w miejscach, gdzie następuje rozpuszczanie zanieczyszczeń.

Preparat można też zaaplikować na felgi po uprzednim upewnieniu się, że ich powierzchnia nie jest gorąca. W efekcie również zobaczymy czerwoną barwę, która przypomina „krwawiące felgi”. Bardzo ważne jest jednak, aby pamiętać, żeby po kilku minutach zmyć preparat wodą pod ciśnieniem, nie można bowiem dopuścić do jego zaschnięcia.