Na co zwrócić uwagę wybierając ręcznik z mikrofibry do pielęgnacji samochodu?

Mycie okien, sprzątanie samochodu czy czyszczenie sprzętów domowych jest łatwiejsze, jeżeli posiadamy odpowiednie narzędzia. Ręczniki oraz ściereczki z mikrofibry doskonale sprawdzą się do tych zadań. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając ściereczki do pielęgnacji samochodu?

Na co zwrócić uwagę wybierając ręcznik z mikrofibry do pielęgnacji samochodu?

1. Gramatura

Jest to podstawowy oraz najważniejszy parametr każdej mikrofibry. Wyraża się ją w gramach na m2 oraz oznacza ona ilość włókien znajdujących się w każdym metrze kwadratowym tkaniny. Wyróżniamy bardzo grube, grube oraz cienkie ściereczki mikrofibrowe.

Grube mikrofibty będą doskonałe do osuszania lakieru, dotarcia oraz wypracowania pasty polerskiej na sucho, aplikacji Quick-Detailerów oraz docierania wosków. Cienkie natomiast doskonale sprawdzą się do pielęgnacji plastików wewnętrznych, czyszczenia szyb oraz tapicerki skórzanej, odtłuszczania powłoki lakierniczej, a także aplikacji powłok ceramicznych na lakier.

ręcznik z mikrofibry2. Rodzaj splotu tkaniny

W zależności od splotu tkaniny ściereczki wyróżniamy mikrofibry:

  • o włosiu pionowym
  • o splocie zawiniętym
  • waflowe
  • satynowe, gładkie

Ręczniki z mikrofibry o długim, pionowym włosiu doskonale nadadzą się do docierania wosków oraz aplikacji past polerskich na sucho. Te o splocie zawiniętym natomiast nie pozostawiają smug, dzięki czemu doskonale spełnią swoją rolę podczas ostatecznego dotarcia wosku oraz rozprowadzania preparatów. Mikrofibre waflowe z kolei doskonale zbierają brud z szyb, a gładkie stosuje się do końcowego dotarcia szyb.

3. Rodzaj obszycia mikrofibry

To, jaki rodzaj obszycia ręcznika z mikrofibry wybierzemy ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pracy z powłoką lakierniczą. Twarde krawędzie mogą bowiem wyrządzić niemałe szkody na lakierze. Wyróżniamy ręczniki z mikrofibry z obszyciem:

  • satynowym
  • mikrofibrowym
  • obszyte nicią
  • bez obszycia

Wybór jest dość duży, ale wszystko co jest ci potrzebne możesz znaleźć w sklepie Shiningcar, który oferuje sprzęt do auto detailingu przez internet.