Jakość przede wszystkim

Spór o narzędzie do mycia auta jest równie stary co same samochody. Osoby używające gąbek będą z całą energią i zaciętością przekonywały osoby używające szczotek do swojej racji i do przewagi wybranego przez nie narzędzia. Oczywiście druga strona nie pozostaje dłużna i równi mocną siłą kontrargumentuje swoje przekonania. Jednak czy to właśnie w narzędziu tkwi klucz do sukcesu.

Zalety i wady

Osoby które zasady autodetailingu traktują poważnie, doskonale wiedzą, że to „czym” należy stawiać nad „jak”. Innymi słowy, nie narzędzie samo w sobie jest ważne, a to jak jest użytkowane. Zarówno zaniedbana gąbka, jak i stara i zapuszczona szczotka, będzie wprost zabójcza dla lakieru samochodowego. Drobiny piasku, które mogą być obecne w gąbce oraz stare i sztywne włosie szczotki, spowodować mogą powstanie na karoserii licznych rys i defektów, które usunięte będą mogły być dopiero po gruntownej korekcji lakieru.
Wprowadzając autodetailing w życie należy mieć przede wszystkim na uwadze jakość stosowanych środków i narzędzi. Nie ważne, czy dotyczy to gąbki i szczotki, czy tez modelu wosku lub marki maszyny polerskiej. Do osiągnięcia jak najlepszych efektów konieczne jest zastosowanie maksymalnie najlepszych produktów i środków. Jedynie ich połączenie z zaangażowaniem i umiejętnościami zaowocuje pięknym i eleganckim lakierem, zdrowym stanem poszycia, jak i innymi elementami wyposażenia samochodu.