Jaguar F-Pace – luksus w nowej odsłonie

Brytyjski producent, który od lat oferuje tysiące samochodów, w 2016 roku postawił na całkiem nowy styl nadwozia. Był to SUV, który przypadł do gustu i skradł serca milionów dziś już zadowolonych użytkowników.

Trzeba wspomnieć, że jest to pierwszy model tego typu oraz został on przedstawiony we Frankfurcie, jednak model prototypowy ukazano w roku 2013. Jaguar tym samym otworzył się na nowe grono odbiorców oraz zaczął konkurować między innymi z niemieckimi odpowiednikami.

Rozwiązania, które przyjęły się wyśmienicie!

Inżynierowie przy projektowaniu postawili na wiele aspektów, których oczekiwali użytkownicy innych modeli i chciano, aby zadowolić też tych bardziej wymagających, dzięki temu dużą wagę przywiązano do funkcjonalności, osiągów oraz komfortu użytkowania. I udało im się to wszystko wkomponować w nową odsłonę pojazdu tego producenta.

Co do komfortu przyłożono się w ogromnym stopniu, gdyż komponenty zawieszenia Jaguara f pace zostały zapożyczone z innych modeli także modelu sportowego F-Type co zapewnia pewność i bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu.

Do tego całe wnętrze, które jest wykonane z najwyższej jakości materiałów, które zachwyca i sprawia, że podróż tym samochodem to czysta przyjemność. Dodatkowo możliwości, o które zadbano, czyli bagażnik o pojemności aż 650 litrów zapewnia ogromne możliwości i bez wahania można jechać tym samochodem w podróż z rodziną.

Osiągi, które zaskakują

Co do gamy silnikowej mamy ją bardzo bogatą. Zadbano o silniki benzynowe oraz o jednostki wysokoprężne w przedziale mocy od 163 km aż do 550 km. A więc każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba dodać, że wrażenia z jazdy potęguje fakt, że pomimo gabarytów samochodu jest on bardzo zwinny i w nawet najsłabszej wersji potrafi zadziwić. Uzyskano to przy nowoczesnym zastosowaniu aż w 80% aluminium przy produkcji tego pojazdu.