Czym jest cleaner i jak działa?

Cleaner  najprościej rzecz mówiąc to wysokiej klasy produkt, który dostępny jest w dzisiejszych czasach głównie pod postacią mleczka. Jego podstawowym zadaniem jest usunięcie powierzchniowych zanieczyszczeń z lakieru samochodowego oraz resztek, które pozostały na przykład po paście polerskiej. Cleaner  ma w swoim składzie specjalne substancje, które są w stanie usunąć nawet największe zabrudzenia poprzez działanie chemiczne lub lekko ścierne.

Jakie zadanie ma Cleaner ?

Oryginalny Cleaner  zaprojektowany został również w taki sposób, aby ułatwić wiązanie nakładanego wosku z lakierem samochodowym. Jest to w dzisiejszych czasach najprostszy i najtańszy sposób na przedłużenie trwałości warstwy ochronnej. Pamiętać należy również i o tym, że dostępne na rynku cleanery różnią się między sobą przede wszystkim właściwościami ściernymi. Największym zainteresowaniem cieszą się lekko ścierne cleanery, które poradzą sobie z usunięciem powierzchniowych zanieczyszczeń i bardzo drobnych defektów lakieru.

Cleaner lekko ścierny – dla kogo?

Cleaner  o właściwościach lekko ściernych jest najlepszym rozwiązania w przypadku, kiedy to mamy do czynienia z bardzo dobrze przygotowaną powierzchnią lakieru. Jest to doskonała warstwa wspomagająca wosk z lakierem. Cleaner do samochodu można nałożyć ręcznie za pomocą zwykłego aplikatora piankowego albo przy pomocy mikrofibry. Przy jego nakładaniu warto wykonywać koliste ruchy. Nadwyżkę należy deliktatnie usunąć za pomocą ręczniczka z mikrofibry.