Chcesz kupić auto na kredyt? Wszystko załatwisz u dealera!

Coraz więcej salonów samochodowych ułatwia klientom finansowanie zakupu samochodów nowych i używanych przez oferowanie atrakcyjnych kredytów. Jakie warunki należy spełnić, aby wziąć kredyt samochodowy u dealera?

Samochód jest poważnym wydatkiem wymagającym posiadania kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy, nawet ponad stu tysięcy złotych w zależności od wybranego modelu.

Klienci, którzy chcą jak najszybciej zakupić auto, ale nie posiadają wystarczającej sumy, mogą skorzystać z ofert kredytowych – teraz oferuje je również salon samochodowy, dlatego wszystkie formalności związane z zakupem auta możemy załatwić w jednym miejscu.

Jaki kredyt możemy uzyskać od dealera?

Salony dealerskie oferują swoim klientom różne formy finansowania. Najbardziej popularne z nich to leasing oraz kredyt samochodowy.

Marki dają swoim klientom możliwość skorzystania ze specjalnych ofert finansowania, na przykład salon samochodowy Volvo pozwala na skorzystanie z oferty Volvo Car Financial Services.

Z kredytu może skorzystać praktycznie każda osoba, która posiada udokumentowane źródło dochodów, ponieważ podstawą do uzyskania kredytu jest pozytywna zdolność kredytowa. Im droższy samochód, tym zdolność kredytowa musi być wyższa.

Doradca z salonu samochodowego może pomóc klientom w doborze najkorzystniejszego rozwiązania w ramach dostępnego okresu finansowania. Najczęściej kredyt samochodowy u dealera można wziąć na okres od 6 do nawet 120 miesięcy.

Aby zakupić auto na kredyt w salonie dealerskim wystarczy:

  • Wybrać interesujący nas samochód z oferty.
  • Przygotować wniosek o finansowanie i złożyć dokumenty – w jego przygotowaniu i zgromadzeniu dokumentacji pomoże salon samochodowy.
  • Zaczekać na rozpatrzenie wniosku kredytowego – najczęściej wstępna decyzja jest dostępna jeszcze tego samego dnia w przeciągu godziny.
  • Podpisać umowę kredytową, a potem zarejestrować oraz ubezpieczyć swój samochód.

Zatem osoby chcące zdecydować się na zakupienie samochodu nowego albo używanego od dealera mogą wziąć go na kredyt bezpośrednio w salonie – nawet w ciągu jednego dnia!