Solidny odkurzacz samochodowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Inwestując w nowy odkurzacz samochodowy, warto zwrócić szczególną uwagę na jakość obudowy i ogólne wykonanie, które wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Tanie odkurzacze wykonane są przeważnie z nietrwałego tworzywa, które bardzo szybko ulegnie zniszczeniu. Warto dokładnie przyjrzeć się przyciskom oraz ergonomii uchwytu.

Po czym poznać porządny odkurzacz samochodowy?

Dobry odkurzacz samochodowy powinien dobrze leżeć w dłoni i być łatwy w obsłudze. Najważniejszym parametrem jest oczywiście moc samego sprzętu. Z praktycznego punktu widzenia im większa moc odkurzacza tym lepiej dla nas. Pamiętać należy jednak o tym, że przewodowy odkurzacz podłączany do gniazdka samochodowego nie może mieć mocy większej od tej, która znajduje się w gniazdku.

Przydatne akcesoria

Porządny odkurzacz samochodowy powinien mieć także wymienne końcówki. Podczas czyszczenia auta przydać mogą się nie tylko uniwersalne szczotki, ale również specjalne końcówki do zakamarków. Warto postawić również na taki sprzęt, który ma możliwość regulowania mocy. Najtańsze odkurzacze niestety działają tylko z jedną mocą. Bardzo ważną rolę odgrywa filtr wewnętrzny, dlatego też nasz odkurzacz samochodowy koniecznie musi go posiadać. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się filtry zmywalne, które można użyć kilkukrotnie. Ostatnim parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest z kolei pojemność samego zbiornika na zanieczyszczenia. Zbiornik powinien wystarczyć na odkurzanie całego auta. Opróżnianie co chwila małego pojemnika jak łatwo się domyśleć jest bardzo niewygodnym rozwiązaniem.