Opony letnie w samochodach dostawczych

W samochodach dostawczych korzystanie z opon dopasowanych do warunków pogodowych jest szczególnie ważne. Odpowiednie parametry opon przekładają się bezpośrednio na jazdę.

Parametry opon


Trzeba brać pod uwagę, że opony do samochodów dostawczych trzeba wybierać nieco inaczej, niż te do samochodów osobowych. Do parametrów, które trzeba brać pod uwagę przy takich oponach zalicza się:
– amortyzacja podczas przewożenia ładunków
– nośność.
Takie parametry są charakterystyczne dla sposobu użytkowania pojazdów dostawczych. Gdy wybiera się opony letnie dostawcze ze SklepOpon.Com niezbędne jest branie pod uwagę między innymi masę całkowitą samochodu, a także dopuszczalnej ładowności. Im wyższe są takie parametry, tym nośność opon musi być znacznie większa.

Wzmocnione ogumienie


W samochodach dostawczych stosowane są również wzmocnienia opon. Ma to na celu zapewnienie znacznie większej odporności na zużywanie się, ale również na nacisk. Stopień obciążenia na poszczególnych osiach jest bardzo ważny w samochodach ciężarowych, ale musi być brany pod uwagę również przy pojazdach dostawczych. Na przedniej i tylnej osi mogą występować inne parametry obciążeń. Wzmocnienia opon to między innymi wykorzystywanie znacznie lepszej jakości, mającej lepsze właściwości gumy, która montowana jest na brzegach opon.