Jeśli myjnia dla auta to jaka?

Bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Gwałtowny rozwój motoryzacji ostatnich kilkunastu lat pociągnął też za sobą znaczny rozwój technologiczny. I o ile umycie auta jeszcze paręnaście lat temu sprowadzało się do wiadra z wodą, gąbki i węża ogrodowego, o tyle dziś jest zdecydowanie bardziej skomplikowane.

Dlaczego dziś umycie auta nie jest czynnością banalnie prostą?

Rozwój technologiczny – to on jest temu winien. Dzisiejsze auta nie tylko zmieniły się w środku, zmianie uległy też na zewnątrz. Obecnie stosowane blachy, lakiery i wszelkiego rodzaju powłoki, wymagają też innego podejścia do ich czyszczenia.

Jaką myjnię samochodową wybrać?

To trochę tak, jakby zapytać, które auto jest najlepsze. Każdy kierowca, każdy właściciel auta ma w tym względzie swoje zdanie. Jedni będą zwolennikami myjni automatycznych, bezdotykowych, inni zaś uznają, że najlepsze efekty osiąga się w myjniach ręcznych. Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, po prostu każdy ma swój gust i swój punkt widzenia.

Czym się kierować przy wyborze myjni dla auta?

Na pewno bardzo ważnym czynnikiem będzie tutaj rodzaj posiadanego samochodu. Szczególnie istotna będzie powłoka lakiernicza jaką posiadamy i jednocześnie wymogi pielęgnacyjne, jakie proponuje nam producent. Będą auta, gdzie myjnia bezdotykowa z Car-Spa jest wręcz wymogiem właściwiej pielęgnacji. Ale też niektórzy uważają, że tylko ręczna myjnia samochodowa daje właściwe efekty. Należy tutaj zderzyć oczekiwania i gusty kierowcy z zaleceniami producenta.