Dlaczego warto kupić środek do czyszczenia przepustnicy?

Należy mieć świadomość, że środek do czyszczenia przepustnicy jest specjalistycznym preparatem przeznaczonym do usuwania zarówno nagaru, jak i innych zanieczyszczeń nie tylko z przepustnicy, ale również z innych układów dolotowych silników benzynowych.

Jakie zastosowanie ma środek do czyszczenia przepustnicy?

Warto zdawać sobie sprawę, że preparat pozwala na usunięcie zanieczyszczeń, które mogłyby doprowadzić do zacinania się nie tylko przepustnicy, ale również mechanizmu zmiany długości kolektora. Ponadto środek jest w stanie zlikwidować najbardziej istotne przyczyny falowania obrotów silnika na biegu jałowym.

Dzięki omawianemu środkowi możliwe jest także pozbycie się zanieczyszczeń z zaworów dolotowych. Należy mieć świadomość, że ma to bardzo duże znaczenie w silnikach posiadających bezpośredni wtrysk paliwa.

Jakie są skutki obecności zanieczyszczeń w przepustnicy?

Warto wiedzieć, że zanieczyszczona przepustnica może doprowadzić przede wszystkim do utraty mocy, podwyższonego zużycia benzyny, problemów z uruchomieniem, nierównomierną pracą silnika, gaśnięcia na wolnych obrotach, przydławienia po zmianie biegu, a także zacinania się zaworu EGR.

Jakie są przyczyny powstania zanieczyszczeń w przepustnicy?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że do źródeł zanieczyszczeń w przepustnicy należy zaliczyć nieszczelności układu smarowania, a także przedmuchy ze skrzyni korbowej, które z kolei mogły powstać w nadmiernie wyeksploatowanej turbosprężarce. Do zanieczyszczenia w przepustnicy może również doprowadzić wtórny obieg spalin poprzez układ recyrkulacji EGR.