Czym są niewidzialne wycieraczki i jak działają?

Niewidzialne wycieraczki to delikatna powłoka, która nakładamy na szybę samochodową w celu odprowadzenia wody bez używania klasycznych wycieraczek. Działanie takiej wycieraczki polega na łączeniu pojedynczych kropel w większe skupiska, które zdmuchiwane są z powierzchni szyby za pomocą pędu powietrza powstałego podczas jazdy. Minimalna prędkość, jaka jest wymagana do prawidłowego działania wycieraczki, wynosi około 60 km/h.

Jak długo działa niewidzialna wycieraczka?

Powłoka hydrofobowa na szyby utrzymuje się około kilku miesięcy, ale efekt ulega pogorszeniu  po 4-5 tygodniach. Spowodowane jest to zdzieraniem się tej powłoki. W celu utrzymania pożądanego efektu, aplikacje należy ponawiać w regularnych odstępach. Należy pamiętać, aby myjąc samochód nie stosować agresywnych środków chemicznych, a do mycia szyb stosować specjalne preparaty dla wycieraczek w płynie. Warstwa hydrofobowa utrzyma się dłużej, także jeśli ograniczymy używanie tradycyjnych wycieraczek w sytuacji kiedy nie jest to konieczne, bo niewidzialna wycieraczka sama radzi sobie z odprowadzaniem wody.

niewidzialne wycieraczki

Jak nałożyć wycieraczkę?

Aby wycieraczka w płynie była poprawnie zaaplikowana najpierw należy dokładnie wyczyścić szybę z wszelkich zabrudzeń, resztek kleju itp. Warto też usunąć drobne rysy i niedoskonałości poprzez polerowanie. Nałożenie wycieraczki polega na rozprowadzeniu warstwy na szybie za pomocą specjalnego aplikatora i pozostawieniu do wyschnięcia. Niewidzialne wycieraczki link to bardzo dobre rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo na drodze, więc warto w nie zainwestować.